ام آر آی ۱/۵ تسلا

 

استفاده از تکنولوژی روز دنیا
ام آر آی یا روش تصویر برداری با تشدید مغناطیس MAGNETIC RESONANCE IMAGING (MRI) یکی از روش های پیشرفته تصویر برداری پزشکی است . با استفاده از این روش می توان تصویر بافت های درونی بدن را دید و از آن طریق مشکلات و بیماری های اعضاء بدن را تشخیص داد .
در ام آر آی از اشعه ایکس استفاده نمی شود . امواج مورد استفاده در ام آر آی از جنس امواج رادیویی و مغناطیسی هستند که ضرری برای بدن ندارند .
ام آر آی یک روش تصویر برداری دقیق و پر قدرت برای تشخیص مشکلات و بیماری های بافت های بدن است . یکی از نقاط تمایز این روش با سی تی اسکن در این است که در ام آر آی تصاویر بافت های نرم مانند غضروف ، تاندون ها ، لیگامان ، عصب و رگها بسیار واضح و دقیق دیده می شوند و این روش تصویر برداری بخصوص برای تشخیص بیماری های این بافت ها مفید است .
پس از ام آر آی بیشتر در بررسی مشکلات بافت های نرم بدن استفاده شده در حالیکه سی تی اسکن بیشتر برای بررسی استخوان ها و ضایعات و آسیب های آن مفید است .
ام آر آی روش تصویربرداری ایمن و کم خطری است .سالانه حدود ۱۰ میلیون نفر ام آر آی انجام می دهند . انجام ام آر آی کاملاً بدون درد است و عارضه کوتاه مدت یا بلند شناخته شده ای ندارد .
همانطور که ذکر شد ام آر آی از یک میدان مغناطیسی بسیار پر قدرت استفاده می کنند .
در صورتی که اشیاء فلزی در این میدان مغناطیسی قرار گیرند حرکت می کنند . حرکت این اشیاء می تواند موجب آسیب به بیمار شود . پس در اطاق ام آر آی نباید هیچ جسم فلزی باشد . اگر بیمار وسیله فلزی با خود دارد باید آن را خارج از اطاق ام آر آی از خود جدا کند .
ساعت ، جواهرات و بعضی از قسمت های لباس فلزی هستند .
اگر بیمار قبلاً جراحی شده و از گیره های فلزی بر روی رگ های او استفاده کرده اند انجام ام آر آی برای وی خطرناک است چون گیره فلزی می تواند در میدان مغناطیسی ام آر آی حرکت کند . گلوله های فلزی یا ترکش در بدن بیمار هم می تواند همین مشکل را ایجاد کند . در کسانیکه از سمعک استفاده می کنند و یا در کسانیکه پیس میکرقلبی دارند امواج مغناطیسی ام آر آی می تواند در کارکرد این دستگاه اختلال ایجاد کند .

 

baner-breast-cancer-for-web
خدمات ام آر آی

ام آر آی مغز ، اوربیت و عصب بینایی ، عصب بویایی

ام آر آی گوش جهت کاشت حلزون

ام آر آی بررسی ESF FLOW

ام آر آی با تزریق با ماده حاجب

ام آر آی با بیهوشی

ام آر آنژیوگرافی عروق مغز و گردن ، اندام فوقانی ، ریه ، شکم و لگن و اندام تحتانی ، ام آر آنژیوگرافی عروق کلیه

ام آر وی ونوگرافی عروق مغز و گردن ، اندام فوقانی ، توراکس شکم و لگن و اندام تحتانی

ام آر ام ماموگرافی و ام آر آی از نواحی AXILLARY

ام ار آی جفت و جنین

ام آر ای داینامیک از هیپوفیز و کبد

ام آر آی قلب مدیاستن و کبد

ام ار آی قلب و کبد جهت بررسی LOAD آهن

ام آر آرتروگرافی از تمام مفاصل

ام آر آی مفاصل و اندام ها ، ام آر ای مفاصل ساکروایلیاک و TMJ ، ام آر ای ستون و فقرات بصورت مجزا و یکپارچه

ام آر آی از شکم و لگن بررسی ارگانها MRCP

ام آر آی از شکم و لگن جهت STAGING

ام آر فسیتولوگرافی و بررسی آبسه های لگنی

ام آر وی بررسی کلیه و مثانه و سیستم ادراری